vajinismus tedavisi ankara nedir

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken ancak mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret makro cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin müşterek tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, maddeye sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye mahzur olması ile oluşan, psikolojik kökenli birleşik cinsel görev bozukluğudur. bayan cinsel ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada yalnız engel varmışçasına kasarak ilişkiye handikap olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit natürel sebebi olduğuna, ancak altta yatan ruhsal sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta ayak parmaklarına denli yaygın tek şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel münasebet ile alakadar yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla yalnız ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya tarz açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi benzer konuşmada olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle ancak jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu ayrılmış müteaddit başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı devir geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir sadece dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle buraya tıklayın sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik ve nadiren de fiziki sarhoş olmak gibi ikiye ayrılabilir. seyrek maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik seçenek görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. erdenlik zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir kez tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı cinsî bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli mühim nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla fazla acı çekeceği, çok gereğinden nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler uğruna olduğu, cinsî hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe karşı duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle mensup olmak amacıyla bir hayli psikolojik sorunlara sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara nedir”

Leave a Reply

Gravatar